Select Page

Zwiększ zamówienia online dzięki UpMenu i Star

Klienci przyzwyczajają się coraz bardziej do zamawiania posiłków i rezerwacji stolików online, a restauracje mogą dzięki temu czerpać korzyści z niższych kosztów i wyższych przychodów. Wdrożenie systemu zarządzania zamówieniami i dostawami oferującego szereg intuicyjnych funkcji sprawia, że obsługa zamówień i płatności staje się łatwa i prosta.

Jednym z takich rozwiązań jest system stworzony przez UpMenu. Internetowy system składania zamówień umożliwia klientom zamawianie posiłków bezpośrednio ze strony internetowej restauracji, przez Facebooka lub przez spersonalizowaną aplikację mobilną. Restauracje natomiast mogą otrzymywać zapytania oraz przyjmować lub odrzucać zamówienia poprzez scentralizowaną platformę, jak również zarządzać rezerwacją stolików, tworzyć kody promocyjne itd.

System obsługuje także zdalne zamówienia w sieciach restauracyjnych, pozwalając restauracjom na zarządzanie sprzedażą elektroniczną w całej sieci placówek. Dostępna jest jedna aplikacja do składania zamówień online dla urządzeń z systemem Android lub iOS, w której klienci po prostu wybierają restaurację, gdzie chcą coś zamówić. Zamówienie zostaje bezbłędnie wydrukowane we właściwej restauracji na osobnej drukarce do drukowania zamówień, podłączonej bezpośrednio do systemu.

Przedsiębiorstwa mogą budować na zasadzie „white label” własne aplikacje mobilne i strony internetowe z personalizowanymi elementami, aby tworzyć i edytować jadłospisy z kategoriami i podkategoriami opartymi na podobnych składnikach spożywczych. System zbierania opinii automatycznie wysyła formularze do obsłużonych konsumentów w celu zebrania ich uwag i ocen dotyczących otrzymanych posiłków. Dodatkowo narzędzia marketingowe pomagają restauracjom tworzyć i rozsyłać do wybranych adresatów wiadomości e-mail i SMS-y oraz powiadomienia dla klientów.

System UpMenu dostarczany jest z interfejsem programowania aplikacji (API), który ułatwia restauracjom integrację systemu z oferowanymi przez innych dostawców różnymi rozwiązaniami do obsługi POS, dostaw, płatności, a także do marketingu i zarządzania treścią (CMS). Ponadto program lojalnościowy działa w trybie online i offline i pozwala klientom zbierać pieczątki i punkty lojalnościowe.

Marek Truskolaski, partner w UpMenu, mówi: „System składania zamówień pomaga ograniczyć koszty portalu dostaw posiłków nawet o 70%, pozwalając restauracjom na rozpoczęcie niezależnej działalności i zwiększenie przychodów. System składania zamówień online UpMenu różni się od innych aplikacji do obsługi zamówień restauracyjnych tym, że szeroki wybór dodatkowych narzędzi wspiera proces zamawiania od chwili, kiedy klient składa zamówienie, po otrzymanie zamówionych produktów i wysłanie opinii”.

Aplikacja do rezerwacji stolików

System rezerwacji stolików można łatwo zainstalować na stronie internetowej restauracji. Za jego pomocą klienci mogą w prosty sposób rezerwować stoliki online, a firmie pozwala to lepiej zarządzać personelem i poziomem zapasów. Dzięki opcji wcześniejszego zamawiania posiłku restauracja może także zredukować liczbę niewykorzystanych rezerwacji. Dodatkowe funkcje internetowego systemu zarządzania rezerwacją stolików można wykorzystać do obsługi wszystkich rezerwacji w restauracji, w tym także tych dokonywanych telefonicznie lub osobiście w restauracji. Pozwoli to usprawnić proces rejestracji i zaoszczędzić cenny czas.

Aplikacja mobilna do składania zamówień

Dająca się dostosować do indywidualnych potrzeb firmy aplikacja mobilna do składania zamówień ze zintegrowanymi funkcjami obsługi płatności może służyć jako alternatywny kanał sprzedaży obok strony internetowej z systemem zamawiania posiłków online, co dodatkowo przyczyni się do wzrostu sprzedaży. Jedna z restauracji korzystających z tego kanału sprzedaży stwierdziła: „Współpracujemy z UpMenu już od dawna i jesteśmy bardzo zadowoleni ze wciąż rosnącej liczby zamówień. Ostatnio nasza decyzja uruchomienia aplikacji mobilnej okazała się strzałem w dziesiątkę”. Jakub Bujak, właściciel Tre Orsi Pizza.

Narzędzia marketingowe i program lojalnościowy

Rozwiązanie UpMenu do składania zamówień obejmuje pakiet narzędzi marketingowych, m.in. bazę danych odbiorców biuletynu, która automatycznie umożliwia organizowanie kampanii SMS-owych i e-mailowych w celu informowania klientów o nowych ofertach i wydarzeniach. Firmy mogą również tworzyć promocje, kupony zniżkowe czy programy lojalnościowe restauracji, takie jak program nagród oparty na punktach albo karta do zbierania pieczątek w wersji elektronicznej, co nie tylko buduje lojalność klientów, ale poprawia także jakość dostaw posiłków i sprzedaży na wynos.

Programy lojalnościowe pozwalają restauracji zbierać i przechowywać dane dotyczące zrealizowanych zamówień i przyznanych zniżek, kuponów, punktów itd. Informacje te służą do tworzenia rozbudowanych raportów, które pomagają w ustaleniu najwłaściwszego kierunku działań dla zbudowania bazy lojalnych klientów, zwiększenia wskaźnika utrzymania klientów oraz ustalenia kwestii wymagających poprawy.

Marek Truskolaski dodał jeszcze: „Funkcja programu lojalnościowego jest wbudowana w system zamawiania posiłków online, co ogromnie ułatwia zarządzanie promocjami. Tworzenie własnej bazy klientów łączy się z potencjalnym wzrostem zysków dzięki zwiększeniu ruchu i nowo zdobytym możliwościom up-sellingu i sprzedaży krzyżowej. Dzięki silnikowi promocji systemu UpMenu program lojalnościowy można zorganizować za pomocą kilku kliknięć”.

Wszystkie dane dotyczące zebranych punktów i zniżek są wygodnie przechowywane w systemie i łatwo dostępne na panelu zarządzania. Klienci mają do nich dostęp w aplikacji mobilnej lub przez panel konta na stronie internetowej restauracji.

 „Doskonałym rozwiązaniem wprowadzonym przez nas ostatnio jest program lojalnościowy, dzięki któremu budujemy lojalność klientów i przyciągamy nowych gości, którzy z kolei mogą wymieniać zebrane punkty na nagrody”. Oleksandr Petryshyn, właściciel Pizzeria Umberto.

Projekt strony internetowej

UpMenu oferuje rozbudowane rozwiązanie do stworzenia dobrze zaprojektowanego systemu składania zamówień z bezpłatnym certyfikatem SSL i hostingiem oraz szablonami przyjaznymi dla SEO. Szczegółowe raporty ze sprzedaży produktów są generowane automatycznie przez system UpMenu i zawierają rzeczywiste dane dotyczące wrażeń klientów korzystających ze strony internetowej i systemu zamawiania posiłków online. W rezultacie pożądane zmiany w projekcie strony internetowej w wersji stacjonarnej i mobilnej można łatwo wprowadzać w czasie rzeczywistym. Ponadto, integrując system UpMenu z Google Analytics i Google Tag Manager, firmy mogą ulepszać projekt strony internetowej odpowiednio do cennych danych dotyczących zachowań klientów.

Star CloudPRNT

Oprogramowanie UpMenu jest kompatybilne z drukarką Star TSP654II CloudPRNT™ oraz stylową serią mC-Print™ marki Star. Drukarka mC-Print3, oferująca kompaktową konstrukcję, pokrywę otwieraną z przodu, proste ładowanie papieru i doskonałą funkcjonalność, jest wyposażona w różne interfejsy oraz łączność chmurową. Jej unikatową zaletą jest też to, że obsługuje komunikację danych i ładowanie w połączeniu z urządzeniami iPad oraz komunikację danych i zasilanie w połączeniu z urządzeniami z systemem Windows lub Android z interfejsem USB-C.

Oprócz tego za pomocą unikatowej, oczekującej na patent technologii SteadyLAN™ firmy Star tablety można łączyć bezpośrednio z routerem przez drukarkę mC-Print za pomocą tego samego kabla Lightning lub USB-C. Eliminuje to potrzebę łączenia tabletu przez WiFi i zapewnia nieprzerwany dostęp do sieci i niezawodną łączność. Drukarka mC-Print udostępnia ponadto funkcję rozdzielacza umożliwiającego podłączenie przez USB wyświetlacza dla klienta, skanera, urządzenia RFID lub innych obsługiwanych urządzeń peryferyjnych do wprowadzania danych (HID). Urządzenia takie można podłączyć bezpośrednio do drukarki w celu stworzenia jednego, zintegrowanego systemu.

Na bazie technologii CloudPRNT firmy Star restauracje mogą stworzyć elastyczny system składania zamówień, aby płynnie wprowadzić zakupy online do swojej oferty, eliminując przy tym potrzebę używania dodatkowego tabletu do wysyłania zamówienia internetowego do drukarki. Zamiast tego serwis zamówieniowy może komunikować się bezpośrednio z drukarką i tworzyć zadania druku, jak również otrzymywać informacje o statusie drukarki.